Hakkımızda

Kocaeli Evde Fizik Tedavi

Sağlık her şeyin başında gelir, mutlu ve bağımsız bir hayat herkesin hakkı.

Fizik tedavi, doğumdan ya da sonradan ortaya çıkmış olan, fiziksel ve fonksiyonel yetersizliklerin kazandırılmasını hedefleyen tedavi yöntemleri bütünüdür. Hepimizin bildiği üzere erken tanı ve tedavi; hastalığın muhtemel seyrini, sonuçlarını ve etkilerini inanılmaz şekilde değiştirmektedir. Özellikle fizyoterapi, erken dönemde başlandığında ve düzenli bir şekilde uygulandığında çoğu hastalıkta mucizevi sonuçlar vermektedir.

Kocaeli Fizyoterapist Ekibi ; Kocaeli ve bütün ilçelerinde evde fizik tedavi  hizmeti vermek için kurulmuştur. Üniversitelerin fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünden mezun olmuş, mesleki güncel yaklaşımları ve tedavi yöntemlerini yakından takip eden, güvenilir, alanında yetkin ve tecrübeli fizyoterapistlerimiz ile, sağlığınıza kavuşmanız için hizmetinizdeyiz.

Fizik tedavinin bilimsel temeller üzerine kurulu faydaları, ülkemizde ve dünyada kabul görmüş bir olgudur. Bu yararlı sonuçlar ile birlikte günümüzde, evde fizik tedavi hizmeti talep edenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Elbette, fizik tedavi hizmetinin tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Evden çıkmakta güçlük yaşayan veya yatağa bağımlı hastalar başta olmak üzere çoğu hasta için; ev rahatlığında fizik tedavi almak, sağlık kuruluşlarında sıra beklememek, yollarda boşa zaman harcamamak, tedavi saatlerini kendi uygunluğuna göre düzenlemek en önemli nedenlerin başında gelir.

Her alanda olduğu gibi, sağlık alanında çalışan kişilerin de eğitimli ve yetkin olmaları esastır. Çünkü sağlığın telafisi yoktur. Erken dönemde alacağınız tedavinin etkisini, ilerleyen dönemlerde almanız mümkün olmayacaktır. Süreci doğru biçimde değerlendirmek, çok önemli ve esastır. Kocaeli fizyoterapist ekibi olarak verdiğimiz hizmeti önemsiyor ve aldığımız olumlu neticelerden sizler kadar mutluluk duyuyoruz.

Hastalarımızın işlevsel kazanımları ile birlikte hayat kalitesini arttırmak ve sosyal hayata adapte olmasını sağlamak en önemli hedefimizdir. Mesleğimizin bizlere kattığı empati sayesinde, hasta ve ailesi için psikolojik açıdan yaşanan bu sıkıntılı süreci, en kısa zamanda kolaylaştırmak bizler için de oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Fizik tedavi, sabır ve zaman isteyen bir süreçtir. Bu süreçte, Kocaeli Fizyoterapist ekibimizin tüm samimi duygularla yanınızda olduğunu lütfen unutmayın.

Her insan, her hayat çok değerlidir ve bizler bunun bilincindeyiz.

Call Now ButtonBizi Arayın